Doktor z hor

Tomuto úspěšnému seriálu z lékařského prostředí byla předlohou románová řada nakladatelství Bastei. Děj se odehrává v malebné tyrolské vesničce Sonnenstein. Kdo by ji hledal na mapě, neuspěje, vesnička je fikcí autorů. Zdejším lidem nechybí nic ke spokojenému životu.Klidný život čas od času naruší jen něčí pochroumané zdraví, úrazy či nehody. Obyvatelé Sonnensteinu mají ale štěstí - o bolavé krky a zlomené nohy pečuje dobrotivý lékař Thomas Burgner. Ten se dokonce kvůli postu "doktora z hor" rozhodl opustit slibnou praxi v mnichovské nemocnici.Zpočátku mu sice místní obyvatelé příliš nedůvěřují, čas ale všechno spraví. Do Sonnensteinu se Thomas a jeho syn Max přestěhovali především kvůli věčně ubreptanému veterináři Pankráci Obermayerovi, bývalému tchánovi.Častou příčinou menších konfliktů je doktorka Sabina. Nejvíc se hádá se samotným Burgnerem.Ale co se škádlívá, rádo se mívá, takže po nějaké době je z toho láska, svatba a malá dcerka. Opomenout nemůžeme ještě jednu výraznou postavu - pana Konráda, největšího hypochondra Tyrolska. Thomas si rychle uvědomí, že víc než být horským lékařem musí být lékařem lidským. Námětem všech seriálových příběhů je sám život. Jeho utrpení, závisti, lidské zloby, vášně, ale hlavně pevné přátelské svazky.První čtyři řady s Gerhartem Lippertem v titulní roli zaznamenaly obrovský úspěch. Každý týden jej sledovalo přes 10 milionů diváků. Po šedesáti dílech ale herec Lippert seriál opustil. Zatoužil věnovat se jiným projektům. Tvůrci tedy nechali Thomase Burgnera se Sabinou zahynout při pádu laviny.Na tyrolskou scénu pak nastupuje innsbrucký chirurg Justus Hallstein. Herec Harald Krassnitzer dokázal sice seriálu udržet vysokou sledovanost, tak velký úspěch jako dříve však už neměl.

velikost: 24 kartiček, typ: standard, publikováno: 3/29/2018, kategorie: Filmy a seriály, autor: Eninka, staženo: 1x, hodnocení: 50% Jazykové verze: Česky

2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2

Spuštění online hry

Toto pexeso si také můžete zahrát na našem webu online proti počítačovým nebo lidským protihráčům u tohoto PC a také proti protihráčům u vzdáleného počítače přes internet.

Dowload pexesa pro tisk

Pro stažení pexesa vyberte požadovanou velikost a klikněte na tlačítko 'Stáhnout pexeso'. Pak postupujte podle návodu na výrobu.

Dejte vědět svým přátelům na facebooku, že se Vám toto pexeso líbí.

Nový vzkaz

Vaše jméno

Váš vzkaz

Vzkazy

(Na nástěnce nejsou žádné vzkazy)